Restauracja znajduje się w budynku, który niegdyś pełnił rolę spichlerza zbożowego stąd też wywodzi się nazwa “Stary Spichlerz”. Rok budowy nie jest dokładnie znany, ale najstarsze odnalezione dokumenty z pomiarów nośności stropów pochodzą z 1947 r.

By oddać w pełni wizerunek Starego Spichlerza szczególna uwaga została przywiązana na ekspozycję starych, przepięknych drewnianych belek stropowych oraz murów budowanych z starej przedwojennej cegły. Widoczne na każdym poziomie czarne stalowe szyny niemieckiej produkcji są również oryginalne.

Do wykończenia i wyposażenia wnętrza restauracji użyto wszystkich materiałów, które należały wcześniej do Spichlerza- stąd ich unikatowy wygląd. Można je odszukać w większości elementów wystroju naszego wnętrza: stoły i ławy na parterze wykonane są z przepołowionych belek stropowych, które w specjalny sposób zostały obrobione przez stolarza. Lada barowa to nic innego jak oryginalne schody, które prowadziły na piętro, małe stoliczki na półpiętrze to zespolone dwa stopnie ze schodów, które prowadziły na poddasze. Wszystkie drzwi wykonano ze spichrzowej deski podłogowej, na której latami leżało zboże- stąd też wyraźnie widoczne zużycie. Szczególnym miejscem w restauracji jest stara winda, pamiętająca tysiące przewożonych worków.

Na uwagę zasługuje także oryginalna, prostokątna płyta kamienna wykorzystana do stworzenia podestu przed wejściem do naszej restauracji – pierwotnie była ona pionowo wkopana w ziemię przed budynkiem i służyła gospodarzom do przywiązywania koni z wozem. Prostokątne, niewielkie dziury w drewnianym suficie (zasłonięte) to oryginalne dziury zsypowe. Schody na piętro również zostały wykonane z przepołowionych belek, a wiekowe poręcze pamiętają ludzi żyjących w czasach kiedy człowiek obnosił się z wielkim szacunkiem do ziarna żyta.

Stworzyliśmy tutaj miejsce pełne miłości do natury. Zaczęliśmy od modernizacji budynku poprzez wtórne wykorzystanie starych materiałów. Skończyliśmy na glinianych talerzach wyrabianych z kaszubskiej gliny, na których dziś podajemy pyszne dania przyrządzane z pasją i smakiem przez świetnie wyszkolony zespół. Mamy zaszczyt zaprosić do naszej restauracji, położonej w samym sercu Pojezierza Kaszubskiego, gdzie historię łączymy z nowoczesnością.

Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu miejsce dla siebie.

Zapraszamy!