Restauracja Stary Spichlerz w Sierakowicach

Restauracja znajduje się w budynku, który niegdyś pełnił rolę spichlerza zbożowego stąd też wywodzi się nazwa “Stary Spichlerz”. Rok budowy nie jest dokładnie znany ale najstarsze odnalezione dokumenty z pomiarów nośności stropów pochodzą z 1947 r.

By oddać w pełni wizerunek Starego Spichlerza szczególna uwaga została przywiązana na ekspozycję starych, przepięknych drewnianych belek stropowych oraz murów budowanych z starej przedwojennej cegły. Widoczne na każdym poziomie czarne stalowe szyny niemieckiej produkcji są również oryginalne.

Do wykończenia i wyposażenia wnętrza restauracji użyto wszystkie materiały należące do Spichlerza stąd ich unikatowy wygląd. Wszędzie można je odszukać: stoły i ławy na parterze wykonane są z przepołowionych belek stropowych, które w specjalny sposób zostały obrobione przez stolarza, lada barowa to nic innego jak oryginalne schody, które prowadziły na piętro, małe stoliczki na półpiętrze to zespolone dwa stopnie schodowe ze schodów, które prowadziły na poddasze, wszystkie drzwi wykonano z deski podłogowej spichrzowej na której latami leżało zboże stąd też widoczne zużycie. Szczególnym miejscem w restauracji jest stara winda, pamiętająca tysiące worków ze zbożem.

Oryginalna jest również prostokątna płyta kamienna wykorzystana do kamiennego podestu przed wejściem do restauracji – była ona głęboko, pionowo wkopana przed budynkiem i służyła gospodarzom do przywiązywania koni z wozem. Prostokątne, niewielkie dziury w drewnianym suficie (zasłonięte) to oryginalne dziury zsypowe. Schody na piętro zostały również wykonane z przepołowionych belek a poręcze to te stare pamiętające ludzi z szacunkiem do ziarna żyta . Można by długo wymieniać...

Stworzyliśmy tu miejsce pełne miłości do natury. Zaczęliśmy od modernizacji budynku poprzez wtórne wykorzystanie starych materiałów a skończyliśmy na glinianych talerzach wyrabianych z kaszubskiej gliny, na których dziś podajemy pyszne dania przyrządzane z pasją i smakiem przez świetnie wyszkolony zespół. Mamy zaszczyt zaprosić do naszej restauracji, położonej w samym sercu Pojezierza Kaszubskiego, gdzie historię łączymy z nowoczesnością. Jesteśmy przekonani że każdy znajdzie tu miejsce dla siebie: rodziny z dziećmi, dorośli, zakochani i również Ty drogi Gościu!

Nasze kelnerki ubrane są w specjalnie zdobione stroje, co dodatkowo wpływa na klimat w naszym lokalu. Na półpiętrze posiadamy małe stoliki i fotele kawiarniane. Na piętrze, w oddzielnej zamykanej sali możemy zorganizować imprezę np. urodziny do 35 osób, bez tańców. Posiadamy 5 krzesełek do karmienia dzieci oraz duży kącik zabaw dla dzieci, który składa się z domku, 2 krzesełek, zabawek pluszowych i kufra z innymi zabawkami. Oferujemy bezpłatny dostęp do internetu (WiFi). Nasz obiekt (parter) jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Lokal posiada klimatyzację. Przed wejściem znajduje się parking dla 5 rowerów. Zapraszamy!

Jako jedyny lokal w Sierakowicach otwieramy codziennie o 9:00! Zapraszamy na pyszne śniadania.

  • restauracja
  • kawiarnia
  • sala bankietowa
  • kącik zabaw dla dzieci